Створення сайту для сільської ради та ОТГ

Об'єднані територіальні громади це нововведення, яке з’явилося досить нещодавно. Процес створення таких громад розпочався в далекому 2015 році та закінчився лише наприкінці 2020 року. Головною ідеєю створення таких громад стало об’єднання окремих районів України в цілісні громади, для спрощення розподілу коштів на розвиток територіальних одиниць. Таким чином Верховна Рада України вирішила багато проблем, пов’язаних не тільки з розвитком окремих територій, але й інформування населення про зміни та останні новини, пов'язані з їх населеним пунктом та ОТГ, до якої вони відносяться. Для того, щоб допомогти громадянам швидше отримувати останню інформацію щодо ОТГ та нововведень на її території все більше об’єднаних територіальних громад вдаються до веб-ресурсів. Сайт об’єднаної територіальної громади це, мабуть, найбезпечніший спосіб для громадян отримувати останні новини щодо міста чи села, в якому вони проживають, особливо якщо враховувати нинішню ситуацію з епідемією. Але де замовити сайт для ОТГ? Чи можливо розробити такий сайт власноруч та які функції він повинен виконувати? Відповіді на ці, та багато інших питань ви можете знайти у цій статті, тож почнемо!

Структура сайту для ОТГ: Які функції повинен виконувати сайт об'єднаної територіальної громади

Сайт об'єднаної територіальної громади, це надважливий державний інтернет-ресурс, який повинен інформувати жителів населених пунктів про всі важливі новини, які стосуються їх населених пунктів. Основною метою створення сайту ОТГ являється саме спрощення інформування населення щодо рішень, прийнятих мерами міст та міськими головами. За допомогою такого сайту у жителя будь-якого населеного пункту повинна з’явитися можливість ознайомитися з запропонованими депутатами нововведеннями, записами останніх засідань та іншою важливою інформацію, яка може прямо впливати на життя громадянина. Крім цього на сайті громади жителі, які до неї відноситься можуть ознайомитися з бюджетом об'єднаної територіальної громади, виділеними безпосередньо державою. Також громадяни можуть ознайомитися з планом витрат на наступний рік, та дізнатися що саме зовсім скоро може змінитися в їх рідному місті.

Тож головною метою такого сайту є інформування населення щодо будь-яких змін у населених пунктах та новин, які тим чи іншим способом можуть вплинути на рівень життя громадян, але чим же він відрізняється від звичайного сайту?

Сайт ОТГ досить сильно відрізняється від звичних нам веб-ресурсів. Відмінності можна побачити тільки-но перейшовши на такий сайт, адже його оформлення відразу впадає в очі. Найчастіше в оформлення таких веб-ресурсів вписані герби та прапори територіальних громад, які входять до ОТГ. Також незмінна й присутність символів України, герба та прапора. Таке оформлення повинне відрази показувати користувачам, що даний сайт має державне значення, йому можна довіряти й саме тут ви можете дізнатися все, що пов’язано з вашим населеним пунктом.

До відмінностей можна віднести й структуру вкладок сайту ОТГ. На сайті громади ви навряд чи зустрінете звичні вам вкладки на кшталт “про нас”. До структури подібних веб-ресурсів зазвичай входять вкладки, в яких ви можете дізнатися:

  • Склад громади

У цій вкладці ви можете дізнатися, які населені пункти входять до ОТГ і чи входить ваш населений пункт в цей перелік.

  • Загальну інформацію

У цій вкладці ви можете дізнатися загальну інформацію, пов’язану з об'єднаною територіальною громадою, яка вас зацікавила. У даній вкладці ви зможете знайти інформацію щодо її розмірів, кількості міських рад та загальну кількість жителів на території даної громади

  • Останні новини

Ця вкладка покликана інформувати жителів громади про всі зміни, пов'язані з адміністративними законами та проектами, прийнятими головою ОТГ. Також в цій вкладці ви можете дізнатися, що відбувається в інших населених пунктах вашої громади

  • Перелік успіхів, які були досягнуті громадою за певний період

В цій вкладці публікується інформація, пов'язана з досягненнями населених пунктів, сіл та міст, що входять до складу однієї громади. До таких досягнень може відноситися закінчення великого будівництва, запуск нового підприємства або видатні досягнення учнів, які представляють село або місто на обласних або всеукраїнських змаганнях та олімпіадах.

  • Контактна інформація

Також на такому сайті ви можете знайти робочі контакти голови ОТГ, його замів та уповноважених депутатів. Це зроблено для того, щоб кожен житель територіальної громади мав змогу отримати відповідь на питання, які його цікавлять.

Не дивлячись на те, що, на перший погляд, створити сайт для ОТГ — це легко, насправді це вкрай важкий процес, який потребує багато зусиль, часу та ресурсів. Про це ми більш детально поговоримо в наступному блоці.

Створити сайт для ОТГ: У чому складності проєктування такого ресурсу та чи можливо створити його власноруч

Створення будь-якого інтернет-ресурсу це складний процес, що вимагає від вас певних навичок і досвіду. На працездатність інтернет-ресурсу впливає безліч факторів і одна помилка, яку ви можете допустити через необізнаність — може вивести з ладу весь веб-сайт, що неприпустимо при проєктуванні веб-ресурсів такої важливості.

Також слід враховувати безпеку, сайт ОТГ це веб-ресурс, який має надавати мешканцям територіальних громад виключно перевірену інформацію. Через важливість таких ресурсів, нерідко вони піддаються атакам з боку шахраїв та хакерів, а значить захист вашого сайту повинен бути виконаний на вищому рівні. Тільки так вам вдасться уникнути дезінформації населення і наслідків, які можуть виникнути після неї.

Якщо вам необхідно створити сайт для ОТГ, ви можете звернутися за допомогою до спеціалістів, які не перший рік займаються проєктуванням інтернет-ресурсів для різних державних організацій, підприємств та територіальних одиниць. Веб-студія Україна Громад може створити сайт для сільради, спроектувати сайт міста та запустити інтернет-ресурс державного підприємства. Фахівці студії мають величезний досвід у розробці державних ресурсів, а тому, вам не варто перейматися, адже результатом роботи спеціалістів веб-студії Україна громад стане якісний веб-ресурс, створений з урахуванням всіх ваших побажань.

Якщо ж вас цікавить "як створити сайт для сільради", чи вам потрібен сайт для міста — ви також можете звернутися до студії створення державних сайтів Україна Громад. Замовити сайт ОТГ, міста або державного підприємства ви можете відвідавши сторінку студії.

Чому краще звертатися до професіоналів задля створення державного сайту

Звертаючись до фахівців з великим досвідом створення ресурсів, подібних до того, який необхідний вам, ви можете ознайомитися з уже спроектованими студією сайтами та переконатися в найвищій якості ресурсів. Якщо вам потрібен сайт, який би міг надати жителям об'єднаної територіальної громади всю необхідну інформацію, і разом з тим був оптимізований та захищений від непередбачуваних помилок та обставин — зверніться до професіоналів веб-студії Україна Громад.