Інклюзивна адаптація сайту

Сучасний вебдизайн будується на принципах універсального інклюзивного дизайну. Основна ідея полягає в тому, щоб забезпечити доступність інтернет-продуктів та послуг для всіх користувачів, незалежно від їх досвіду та можливостей. Такий дизайн передбачає використання різноманітних технологій та інструментів, які допомагають робити продукти та сервіси більш доступними для людей з обмеженими можливостями. Приблизно 20% користувачів вебу (тобто приблизно кожна п’ята людина) має певні ментальні або фізичні порушення. І це безпосередньо впливає на взаємодію з цифровими продуктами й сервісами.

Для нас інклюзивність — це моральний та етичний підхід до бізнесу, що демонструє наше бажання надавати якісну допомогу всім нашим клієнтам. Ми хочемо створити безпечне та привітне середовище для всіх, а не тільки для певної частини аудиторії. 

Один із головних аргументів впровадження інклюзивності — це законодавство Європейського союзу. Те, що ми робимо, буде працювати впродовж багатьох років, і нам важливо йти попереду та відповідати європейським стандартам вже зараз. Проте це не єдиний аргумент.

Наша команда старанно працює над тим, щоб наші сайти були доступними для всіх категорій користувачів, включаючи людей з особливими потребами. Ми використовуємо технології, які допомагають людям з різними вадами зору та слуху, а також з руховими обмеженнями простіше взаємодіяти з сайтом. 

Необхідність створення інклюзивних сайтів логічно обґрунтована : це дозволяє покращити доступність інформації та послуг для людей з особливими потребами. Сайт з  інклюзивним дизайном — це особливий вебресурс, яким зручно користуватися людям з вадами зору, слуху, руху, а також людям похилого віку.

На сайтах будуть доступні спеціальні функції:

  • для людей з порушенням зору — можливість збільшення шрифту та зміни кольору тексту, використання спеціальних програм для озвучення тексту; 
  • для людей з вадами слуху — відеоролики з субтитрами або інші спеціальні режими відтворення відео- та аудіоконтенту;
  • для людей з обмеженнями руху — клавішні скорочення та інші опції, які дозволять їм користуватися сайтом без необхідності використовувати комп'ютерну мишу.

Інклюзивний дизайн допомагає підвищити рівень доступності інформації та послуг для всіх користувачів, а не тільки для людей з обмеженими можливостями та особливими потребами. Це може позитивно вплинути на репутацію компанії та сприятиме збільшенню кількості клієнтів.

Крім того, інклюзивний сайт — прояв соціальної відповідальності бізнесу. Це дозволяє компанії зробити свій внесок у створення сучасного суспільства, у якому головує принцип дотримання прав людини щодо рівного доступу до необхідних послуг. 

Створення інклюзивних сайтів є важливим фактором зростання бізнесу, покращення якості послуг компанії та наближення до стандартів Європейського союзу.