Розробка сайту для державних органів

Створення сайту для державних органів відрізняється своєю специфікою від звичайної розробки веб-ресурсу. До веб-сайтів державної важливості є цілий ряд вимог, яким вони зобов'язані беззаперечно відповідати. Теж стосується дизайну веб-ресурсів, пов'язаних з державним апаратом управління.

Для створення такого ресурсу необхідно докласти чимало зусиль. Найменша невідповідність загальноприйнятим вимогам для державних сайтів може загрожувати великими проблемами, а цього допускати ніяк не можна. Але як створити сайт для міських органів? Що робити для успішної розробки сайту райцентру і до яких інструментів необхідно вдатися, щоб такий сайт привертав увагу громадян? У цій статті ми розглянемо питання створення сайту для державних органів і по пунктах розберемо процес розробки, почнемо.

Створення сайту для міських органів: Процес і етапи розробки державних веб-ресурсів

Як і у створення звичайного сайту, у розробки державних веб-ресурсів є свій план. Дотримуючись його ви зможете створити сайт, що відповідатиме всім вимогам, покладеним на подібні ресурси та при цьому зробите його привабливим для користувачів. З чого ж починається розробка такого сайту? План створення сайту для міських органів виглядає наступним чином:

1. Пошук домену

Пошук доменного імені як правило не створює особливих проблем при розробці звичайного веб-ресурсу. Його головне завдання передавати специфіку роботи або послуг сайту, до якого воно буде прикріплено, але з державними органами все куди складніше.

Доменне ім'я державних органів зобов'язане повною мірою повторювати його назву або будь-якими іншими способами давати зрозуміти громадянам, що саме цей сайт є державним. Найчастіше самі банальні доменні імена вже давно зайняті, тому створення такого імені стає справжньою проблемою. Річ у тому, що крім відповідності назві органу, для якого ви розробляєте сайт, вам також необхідно врахувати й зрозумілість для користувачів, тому для цього часто використовуються абревіатури.

На жаль абревіатури для подібного роду сайтів нерідко виявляються єдиним доступним ім'ям, але тільки якщо ви зважитеся створювати сайт самостійно, а не звернетесь до фахівців. Команда веб-студії Україна Громад може допомогти вам створити зрозуміле користувачам доменне ім'я для державного сайту, при цьому воно не буде різати слух та очі користувачам, а також буде максимально відповідати діяльності органу для якого вам необхідно створити сайт. Крім підбору доменного імені фахівці студії також можуть допомогти вам створити сайт для державних органів, і зробити це в найкоротші терміни. Для того, щоб дізнатися деталі подібних послуг і отримати відповіді на питання — вам достатньо відвідати вкладку "контакти" і зв'язатися з менеджером студії за допомогою інформації, розташованої в цій вкладці.

2. Розробка дизайну для сайту: Як зробити сайт державних органів привабливим для користувачів

Також як і з будь-яким веб-ресурсом, зовнішній вигляд державного сайту має величезне значення і вплив на лояльність користувачів. Створюючи оформлення необхідно врахувати безліч факторів, в тому числі й те, що дизайн сайту повинен бути максимально лаконічним і при цьому привертати увагу користувачів.

Для оформлення державних сайтів виключено використання яскравих банерів та швидких анімацій, на їх місце приходить державна символіка та фірмовий стиль самої організації. Попри це використання виключно двоколірної гами для оформлення та надмірна суворість дизайну може відштовхнути користувачів.

Обов'язковими вимогами для будь-якого державного сайту є привітність та привабливість для користувачів. Громадяни повинні не боятись такого веб-ресурсу, а навпаки, із задоволенням ним користуватися. Саме з цього крім привабливості необхідно зробити упор і в інтуїтивність. Таким ресурсом повинні комфортно користуватися всі, від дітей і до людей похилого віку, тому використання дрібних шрифтів та надмірно глибоких структур також виключено.

Створюючи дизайн сайту вам необхідно поміркувати над тим, як зробити його простим і зрозумілим, при цьому привітним та в міру лаконічним. Такий ресурс повинен показувати всю серйозність специфіки органу, для якого він був розроблений, але при цьому бути зручним для використання, адже саме для комфорту жителів і створюються подібні веб-ресурси.

3. Контент який розміщується на сайті

Контент для сайтів державних органів повинен бути максимально корисним для громадян, при цьому бути написаним зрозумілою для них мовою. Найчастіше державні установи самі створюють і публікують статті про свою діяльність та досягнення, але бувають і випадки коли вони звертаються до сторонньої допомоги.

Створюючи контент для державного сайту вам необхідно усвідомлювати, що даний контент буде постійно використовуватися громадянами, які відвідують сайт. Вони будуть посилатися на опубліковану інформацію у своїх діях та вчинках, тому важливо щоб на сайт публікувалася виключно перевірена інформація. В іншому випадку ви можете дезінформувати громадян, а в окремих випадках це може призвести до непоправних наслідків.

Розробка та створення сайту районного центру: Що має входити в структуру подібних ресурсів

Сайт районного центру це дуже важливий новинний ресурс. Для того, щоб користувачі відвідавши такий ресурс мали можливість отримати доступ до всієї необхідної їм інформації на сайті повинні розташовуватися:

  • Контакти голови району або його заступників

Ці дані необхідні на випадок, якщо у жителів району є ряд питань, які вони б не хотіли задавати у форматі листа, а хотіли б отримати особисту відповідь. Крім усього іншого завдяки номерам заступників громадяни можуть отримати вичерпну відповідь на свої запитання від обізнаних фахівців.

  • Інформація про адміністрацію

У цій вкладці користувачі можуть знайти всі відомства та організації, що підкоряються районній адміністрації. Крім того, відвідавши цю вкладку користувач також повинен мати можливість знайти контактних осіб того чи іншого відомства, питання до якого у нього виникло. Такий обсяг інформації необхідний для максимального комфорту громадян та досягнення лояльності з їх боку до органів влади та її веб-ресурсів.

  • Графік і час роботи

Даний пункт необхідний громадянам, щоб знати, о котрій годині та в який день тижня вони можуть звернутися до районного голови зі своїми питаннями або проханнями допомогти у вирішенні проблеми. Це дуже важлива інформація, особливо на тлі епідеміологічної ситуації в країні. За допомогою неї органи можуть контролювати кількість громадян, що збираються на прийом в приміщенні адміністрації в один момент.

  • Інформація про прямі обов'язки адміністрації

Відвідавши цю вкладку громадяни повинні чітко зрозуміти, які обов'язки покладені на адміністрацію району і з якими проблемами вона може їм допомогти. Також в цій вкладці описані всі дії, які адміністрація може здійснювати в рамках закону України та своїх посадових інструкцій. Така вкладка відчутно впливає на лояльність громадян до ресурсу та органу влади в цілому, оскільки вони точно знають з чим їм може допомогти районний голова і де закінчуються його повноваження.

  • Новинний блок та інформація про майбутні події

У цьому блоці на сайті районного центру громадяни можуть дізнатися, які заходи заплановані на найближчий час і які події траплялися за минулі дні. Інформація в цій вкладці повинна на 100% відповідати дійсності, тільки так державний ресурс зможе домогтися бажаного рівня лояльності з боку користувачів та громадян.

Врахувавши всі пункти, які повинні бути розміщені на сайті районного центру створюючи його ви зможете не допустити помилки. Кожен з пунктів списку має величезне значення і користь для громадян України, тому важливо щоб ви з усією уважністю підійшли до питання створення сайту для районного центру.

Безпека державних веб-ресурсів: Як захистити громадян від дезінформації та вберегти їх особисті дані

Надійність державних сайтів не піддається сумнівам з боку громадян, саме тому важливо забезпечити безпеку сайтів державних органів від стороннього впливу. Як правило такі сайти мають великий вплив на життя містян, на підставі опублікованих на сайт міста матеріалів міські газети часто пишуть статті, а місцеві ЗМІ посилаючись на дані з сайту знімають репортажі. Саме тому поставивши собі за мету створити сайт для районного центру вам необхідно забезпечити максимально можливий захист персональних даних та доступів до ресурсу. Державні сайти частіше за інших піддаються атакам хакерів, врахуйте даний факт розробляючи сайт державного призначення.

Як створити державний сайт за 10 хвилин

Розробка сайту для державних органів і проєктування ресурсу районного центру вимагають набагато більше навичок і знань, ніж створення звичайного веб-ресурсу. Саме тому якщо ви ніколи не мали досвіду в подібних розробках — ми рекомендуємо вам звернутися до наших фахівців. Команда студії Україна Громад розробить державний сайт будь-якої складності та допоможе вам із запуском державних проєктів. Для того, щоб замовити створення державного сайту вам необхідно лише відвідати вкладку з послугами студії та вибрати необхідний вам пункт в переліку послуг. Після обробки вашої заявки з вами зв'яжеться менеджер студії Україна Громад для уточнення всіх деталей, пов'язаних з вашим майбутнім веб-ресурсом. Дізнатися більше інформації та отримати відповіді на свої запитання ви можете скориставшись інформацією, опублікованою у вкладці Контакти.