Міський портал: Як створити сайт для міста

Медіаресурси у 21 столітті відіграють важливу роль в нашому житті й без них своє життя ми вже не уявляємо. Можливість отримувати останні новини в інтернеті складно переоцінити, а якщо взяти до уваги епідеміологічну ситуацію у світі, то стає ясно, що користувачам потрібні перевірені новинні інтернет-ресурси не менше, ніж в чашці кави вранці. Але чи стосується це міських ресурсів? Для чого жителям міста потрібні державні сайти і як створити сайт міста? Відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті, почнемо!

Державні веб-ресурси: Навіщо вони потрібні та чим вони відрізняються від звичайних сайтів

За час існування інтернету були створені сотні тисяч різних веб-ресурсів, які виконують різні завдання і надають різну інформацію. Однією з головних проблем такої кількості інформації стала її фільтрація шляхом перевірки на справжність і актуальність, а з цим виникли проблеми. Необхідно враховувати, що ситуація у світі змінюється кожен день і якими б не були ідеальними алгоритми компанії Google відстежити всю інформацію, яка не відповідає дійсності просто неможливо, а враховуючи обсяги спам-реклами та інших нюансів розвитку інтернету можна прийти до висновку, що користувачам необхідні ресурси з актуальною інформацією, справжність якої буде доведена на державному рівні. Саме з цієї причини в мережі інтернет з'явився такий феномен як державні сайти. Державними веб-ресурсами можуть бути як новинні портали, так і сайти державних підприємств, головною їх відмінністю від подібних ресурсів є сувора перевірка інформації на предмет достовірності.

Таким чином користувач, вдаючись до державних ресурсів може бути впевнений в достовірності отриманої інформації, а в умовах епідеміологічної ситуації в країні це вкрай важливо. Тепер громадянам України не потрібно читати газети або особисто бути присутніми на переговорах у сільській або міській раді, адже вся актуальна інформація вже розміщена на сайті їхнього міста чи ОТГ. Але як розробити такий ресурс і де замовити створення сайту державних органів під ключ? На це питання ми відповімо далі в статті. А зараз давайте розберемося, з чого ж повинен складатися державний ресурс і як створити сайт міста.

Структура міського сайту: Що має бути на міському порталі

Сайт міста, це один з найважливіших новинних ресурсів для його жителів. За допомогою нього у громадян є можливість дізнатися про останні новини, пов'язані з місцем де вони живуть, та при цьому не хвилюватися за те, наскільки ці новини відповідають дійсності.

Крім новин у жителів міста також є можливість звернутися до довідки, де можна знайти державні компанії та органи державної влади, чиї представництва розташовані в місті. Така можливість може стати в нагоді, особливо якщо ви не впевнені, чи актуальна адреса вказана в Google-картах та чи варто витрачати час на перевірку цієї інформації. Звернувшись до державного сайту у вас є можливість дізнатися останні новини міста, подивитися на його успіхи та що зараз в ньому змінюється. Також ви можете дізнатися останні новини щодо законопроектів і фінансування вашого рідного міста, що важливо, особливо якщо ви медійна особистість.

Але як створити сайт міста? З чого складається його структура і які сторінки просто зобов'язані бути на подібному ресурсі? Давайте розглянемо це питання докладніше. Структура міського сайту виглядає наступним чином:

 • Новини міста

Це перше що цікавить споживача, який зайшов на міський сайт. Варто врахувати, що сайт міста більшою мірою являє собою новинний портал, на якому жителі можуть прочитати останні новини та рішення, прийняті міською радою. Надання інформації є головним завданням і функцією міського порталу, так що створюючи подібний веб-ресурс вам першу чергу варто подбати про головну сторінку. Саме на ній після запуску ресурсу будуть виводиться самі "гарячі новини", а значить сторінка повинна бути підготовлена до розміщення фото і відеоматеріалів. Також слід врахувати й зручність використання цієї сторінки. У користувача не повинно виникати ніяких проблем з відкриттям репортажів та коментарів, а юзер експірієнс зобов'язаний доставляти лише задоволення.

 • Прогноз погоди

Веб-сайт міста це універсальний ресурс, відвідавши який користувачі повинні отримати максимум корисної інформації, даний висновок зобов'язує сайт міста містити й прогноз погоди, який безумовно зацікавить будь-якого жителя. Важливо, щоб його розташування ніяк не впливало на зручність користування ресурсом. Як правило, розташовується вкладка з погодою на одній з бічних сторін сайту і являє собою невелику інформаційну плашку, клікнувши на яку у користувача з'являється можливість подивитися прогноз не тільки на сьогодні, але і на весь тиждень.

Інформація про погоду найчастіше береться з міських метеостанцій, тому в достовірності такого прогнозу сумніватися не доводиться, на відміну від сторонніх ресурсів, які нерідко використовують статистичні дані для прогнозу погоди.

 • Довідник

У цій вкладці у відвідувача міського сайту повинна бути можливість дізнатися номери телефонів всіх організацій міста, які можуть йому знадобиться. Враховуючи швидкість появи різних організацій і компаній в місті — відстежити їх дані та постійно оновлювати їх перелік досить складно, але номери державних підприємств і компаній повинні бути на сайті в обов'язковому порядку. Дуже важливо, щоб інформація яка надається на сайті була актуальна та відповідала дійсності, тому що саме точність і актуальність інформації є тими причинами, через які жителі міста відвідують даний сайт.

 • Афіша

У цій вкладці у громадян повинна бути можливість дізнатися про всі заплановані заходи міста. До переліку таких заходів можна віднести:

 1. Кіно
 2. Фестивалі
 3. Концерти
 4. Спектаклі
 5. Міські заходи
 6. Ярмарок
 7. Виставки
   

Крім усього іншого, в цій вкладці користувач також повинен мати можливість детальніше ознайомитися з кожним окремим заходом, запланованим в місті. Суть даного блоку полягає не тільки в інформуванні жителів, але й в показі престижу міста, який можна характеризувати завдяки кількості запланованих заходів та їх якості, а також популярності зірок, які вирішили відвідати місто на тому чи іншому фестивалі, ярмарку чи заході.

 • Транспорт

У цій вкладці міського сайту жителі повинні мати можливість ознайомитися з усією інформацією, пов'язаною з транспортом в місті. Кількість маршрутів, а також їх напрямки й номери повинні бути вказані в цій вкладці в обов'язковій формі. Слід врахувати, що цю вкладку будуть відвідувати не тільки жителі міста, але і його гості. Тому найкращим рішенням для цієї вкладки крім текстового формату й перерахування маршрутів буде розмістити інтерактивну карту, на якій буде відмічено шлях проходження маршруту в разі кліка по ньому курсором користувача.

Це одна з найпотрібніших та найкорисніших вкладок міського сайту, тому як маршрути прямування постійно змінюються і гостям та жителям міста необхідно знати, за допомогою якого транспортного засобу вони можуть дістатися з точки А у точку Б. Не завадить також і актуальна інформація про вартість проїзду. У кожному місті України вартість проїзду різна, тому важливо повідомляти відвідувачів сайту про неї. Так ви зможете допомогти гостям міста правильно розрахувати необхідний обсяг коштів на пересування та зможете позбавити їх від незручностей.

 • Фото та відеоматеріали

У цій вкладці жителі міста можуть подивитися на красу їх рідного краю, а також на репортажі, проведені місцевими засобами масової інформації. У кожного міста є свої міські журналісти, як правило, це студенти факультету журналістики. Завдяки такій вкладці у них є можливість протягом усього навчання спробувати себе в ролі операторів і ведучих, а якщо рівень їх контенту та професіоналізму буде відповідати вимогам — вони навіть можуть отримати роботу на одному з міських телеканалів.

Для того, щоб ця вкладка виконувала всі покладені на неї функції, дуже важливо щоб ви фільтрували всі матеріали, які потрапляють у пропозиції на публікацію на сайті. Таким чином ви зможете вибрати тільки якісні фото і відео, здатні залучити до вашого міста не тільки нових гостей, але й потенційних городян, які думають про переїзд зі свого рідного міста в ваше.

 • Форум

Це остання з обов'язкових вкладок сайту міста, але далеко не сама маловажлива. Наявність форуму дає можливість містянам спокійно обговорювати ситуацію в місті, а також останні новини, відео та матеріали, які пов'язані з їх рідним містом. Крім іншого на форумі містяни також можуть ділитися цінною інформацією один з одним, що привертає ще більше користувачів до вашого ресурсу і як наслідок, він стає більш популярним.

Попри те, що муніципальний сайт це державний ресурс — він також приносить доходи. Нерідко на сайті міста можна зустріти рекламу, пов'язану з компаніями, які надають послуги жителям цього міста. Крім того, що така реклама може допомогти жителям міста знайти необхідну їм послугу — вона також приносить доходи, необхідні для підтримки сайту в актуальному та робочому стані.

Розробка та дизайн сайту міста

Однією з найважливіших деталей в процесі створення сайту міста є розробка його дизайну. Оформлення десятирічної давності ніяким чином не зацікавить городян, а відсутність інтуїтивності може відбити у них все бажання користуватися даним ресурсом.

Для того, щоб створити сайт для міста вам необхідно врахувати всі актуальні віяння у світі веб-дизайну, а також подбати про інтуїтивність структури міського сайту. В іншому випадку відвідуваність даного ресурсу може залишити бажати кращого, й сайт не зможе виконувати своє головне завдання, а саме — інформувати жителів.

Для того, щоб уникнути подібної ситуації, довірте проектування та створення сайту для міста професіоналам. Замовте створення сайту у веб-студії Україна Громад та будьте впевнені в якості результатів. Ознайомитися з прикладами робіт студії ви можете відвідавши вкладку портфоліо, розташовану зверху, у меню сайту. Якщо ж ви шукайте фахівців, для того, щоб замовити створення сайту державного органу під ключі, спеціалісти студії Україна Громад також можуть вам допомогти. Ознайомитися з деталями послуг студії та задати кілька питань фахівцям ви можете зв'язавшись з менеджером компанії, відвідавши вкладку контакти.

Створення державного сайту це вкрай відповідальна справа, адже від того, наскільки він буде адаптований під нові віяння, залежить його популярність та інформованість городян, щодо останніх новин і змін в місті. Якщо вашому місту потрібен новий сайт, довірте його створення професіоналам. Веб-студія Україна Громад створить для вас сайт для державного підприємства під ключ і розробить сайт для міста в найкоротші терміни. У команді студії працюють виключно професіонали своєї справи з багаторічним досвідом створення державних веб-ресурсів. Детальніше ознайомитися з послугами студії та замовити необхідну вам послугу ви можете відвідавши відповідні вкладки, розташовані зверху сторінки.